Kuveyt Nakliye

Son zamanlarda Türkiye’deki ihracatçıların sıkça sorduğu Kuveyt nakliye hizmetinde karayolu taşımacılık var mı? Evet yılların tecrübe ve deneyimi ile İran üzeri ve İskenderun’dan RORO ile Kuveyt nakliye hizmetini başlattık. Her zaman sektöründe öncülük yapmayı ilke edinen firmamız müşteri odak butik çözümler sunar.

Kuveyt Nakliye

Türkiye’den Ortadoğu ülkelerine olarak Suriye, Lübnan, Ürdün, S.Arabistan, Katar, Kuveyt yönelik başarılı hizmetleriyle bilinen Fxnak Lojistik;  hizmetleriyle de geniş çevrelerce desteklenmektedir. Gelişmiş ve her geçen gün gelişmesine devam etmekte olan modern araç filosuyla müşterilerinin taleplerini tam anlamıyla karşılamaya çalışmaktadır. Hem karayoluyla hem de denizyolu taşımacılığıyla hizmetlerini geniş acente yelpazede sürdürmekte olan firmamız araçları aynı zamanda doğa dostu Euro5 normlarındaki olmasıyla dikkat çekmektedir. Fxnak Transport acente ağına sahip olup Kuveyt’e tente ve frigo araç çeşitleri ile ürünlerinizin doğru zamanda doğru yerde olması için sizlere en uygun maliyetli modeli üretebilecek bir altyapıya sahiptir. Bu hedefler doğrultusunda FXNAK Transport sektörün en önemli ve dinamik oyuncuları arasında yer almaktadır.

Fxnak Transport; Komple tır taşımacılıkta karayolu ile hizmet vermektedir. Parsiyel taşımacılık olarak ise anlaşmalı geniş acente ağı ile denizyolu hizmet vermektedir.

 Türkiye için Gerekli Evraklar
 • Türkçe Fatura ( Türkiye’de Kullanılır )
 • Çeki Listesi (Türk Gümrüklerinde Kullanılır)
 • İhracat Beyannamesi (Türk Çıkış Gümrüğü İçin Kullanılır)
Kuveyt için Kullanılan Evraklar
 • Invoice
 • Packing List
 • Menşe Şahadetnamesi

Kuveyt Nakliye’de Güzergah ve Transit Süre nasıldır?

 1. Alternatif Çözüm: Türkiye İskenderun RORO > Duba Limanı Suudi Arabistan > Kuveyt
 2. Alternatif Çözüm: Türkiye > İran > Kuveyt
 • Kuveyt  Güzergah: Yükleme yeri – İskenderun Liman RORO  – Duba Limanı / Suudi Arabistan – Kuveyt
  Suudi Arabistan’da Duba Port Limanda ‘ta giriş işlemler yapılır. İşlem bitiminde araç yüklerini boşaltmak için adreslere sevk edilir. Transit süre 10-12 gün arasıdır.(tahmini süre)
 • Kuveyt İran Üzeri Güzergah: İstanbul veya Ankara gibi Merkezi İllerden yükleyen karayolu tır aracı Kuveyt’e giderken Sakarya, Kocaeli, Konya, Kayseri gibi ana güzergahlar üzerinden gidebildiği gibi Adana üzerinden Gaziantep yolunu takip edip Doğubeyazıt Kapısı olan Gürbulak Sınır Kapısından İran’a giriş yapar. Bazargan’da işlemlerini tamamlayan araçlarımız Huremşehir ve Bandar Abbas Limanı’ndan Kuwait’in Shuwaikh Port’una varış yapar. Alıcı gümrük işlemleri, liman masraflarını ödedikten sonra yükünü teslim alır.