Lojistik Çalışan Maaşları

02.11.2020
Lojistik Çalışan Maaşları

Lojistik sektörü hakkında araştırma yapıyorsunuz ve lojistik çalışan maaşları ne kadar? Lojistik maaşları ne kadardır? Lojistik sektöründe işçi, beyaz yaka, mavi yaka, müdür ve yöneticilerin ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Lojistik geniş bir sektördür. Dar kapsamlı olarak bakamazsınız. Lojistik sektörü içerisinde faaliyet alanlarına göre maaş ve ücret durumları değişiklik göstermektedir. Lojistik çalışanları ne kadar maaş alır? Lojistik müdürleri ne ücretle çalışmaktadır? 4 yıllık lojistik mezunlarının aldığı maaşlar hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Okuldan mezun oldunuz lojistik sektöründe iş arıyorsunuz. Aradığınız lojistik işinde maaşınız dolgun ve rahat olsun istiyorsanız mutlaka yazımızı dikkatli şekilde okumalısınız.

Üniversitenin 2 yıllık Ön Lisans, 4 Yıllık Lisans lojistik, ulaştırma bölümlerinden mezun oldunuz. Hayallerinizde kurguladığınız gibi ilk başlar başlamaz yüksek maaş ve mevkileri özel sektör için bir kenara bırakmanızı tavsiye ederiz. İlk başlangıçta tecrübe ve fiili bilgi sahibi olmadığınız için 2020 yılı şartlarında başlangıç maaşı olarak asgari ücret veya bir tık üzeri + yol + yemek + sigorta gibi şartlarda lojistik sektöründe operasyon bölümü, depo v.s. başlayabilirsiniz. Zamanla tecrübe kazandıkça ve pozisyon yükselttikçe maaşınız artacaktır sabırlı olmasınız. Tecrübe ve bilgi kazanmak için algılamanız ve işine odaklanmanız en büyük etkenlerden olacaktır. Lojistik işi sabır isteyen bir sektördür. Her zaman dinamik ve aktif olarak lojistik sektöründe sabırla çalışmasınız.

Pozisyonlara Göre Lojistik Personel Maaşları

Operasyon ve depo elamanları başlangıçta genelde 2020 6. ayından sonra asgari ücret ve biraz üzeri ücretlere çalışmaktadır. 2.324 TL – 3.500 TL arasıdır.

Deneyimli Operasyon ve Depo Elemanları Maaşları: 3.000 TL – 5.500 TL arasında maaş alır. + Yemek + Sigorta + Yol Ücreti

Pazarlama Personeli Maaşı Başlangıç Maaşı: 2.324 TL – 3.500 TL arasındadır. + Prim + Yemek + Sigorta + Yol Ücreti

Deneyimli Pazarlama Elemanı Maaşı: 3.500 TL – 7.000 TL arasında + Prim + Yemek + Sigorta + Yol Ücreti

Şef, müdür, genel müdür ve CEO Maaşları 7.000 TL ve üzeridir. Genelde prim + şirketin yıl sonu karından paylarda verilmektedir.

Yukarıda anlatılan maaşlar sektörel bazda ortalama baz alınarak belirtilmiştir. Çalışacağınız firmanın kurumsallığı, bulunduğu bölge ve şartlarına göre maaş şartları ve ücretleri değişiklik gösterebilir. Fikir amaçlı olarak sunduğumuz lojistik maaşları hakkında bilgiler bu şekildedir.