Türkmenistan Frigo Nakliye

Soğuk zincir taşımacılığında yılların deneyimini Türkmenistan frigo nakliye hizmetine yansıtan FXNAK Lojistik; zamanında ve hızlı reefer taşıma yapar. Türkiye’den Aşkabat başta olmak üzere Türkmenbaşı Limanı, Türkmenabat, Daşoğuz, Mary, Serdar, Tejen, Abadan, Ahal, Lebap, Balkanabat, Kaka bölgelerine frigo taşımalar yapmaktayız. CMR Sigortalı frigo araçlarımız Türkiye’nin tüm illerinden yükleri teslim alıp Türkmenistan frigo nakliyat hizmetini gerçekleştirir.

Türkmenistan Frigo Nakliyat Firmaları

Lojistik soğuk zincir hizmetinde Türkmenistan frigo nakliye firmaları içerisinde FXNAK Lojistik ürünlerinizin zamanında alıcıya ulaşmasını sağlayacak altyapı ve teknik imkanlarıyla müşteri memnuniyetine odaklıdır. Covid-19 nedeniyle çoğu Türkmenistan frigo nakliye şirketleri hattını değiştirmek zorunda kaldı. FXNAK Lojistik olarak frigo taşımalarımızın tümünü bu süreçte Gürcistan üzeri taşımaya devam etti. FXNAK Lojistik frigo taşımacılık üzerine odaklanmış ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine en iyi hizmeti sunar.

Türkmenistan’a Frigo Nakliye Nasıl Yapılır?

Türkiye’den teslim aldığımız soğuk zincir ürünlerini araçlarımızın gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra ve gerekli evrakları şoförümüz teslim alır. Gürcistan – Azerbaycan Bakü veya Elat Limanı’ndan – Türkmenbaşı Limanı’na araçlarımız varış yapar. Aşkabat başta olmak üzere tüm Türkmen illerine dağıtım hizmetimiz vardır. Bu hizmetlerden yararlanmak bir telefon kadar sizlere yakındır.

Türkmenistan Frigo Yüklemeleri İçin Evraklar

Türkiye’den Türkmenistan’a ihraç edilen gıda gibi soğuk zincir yüklerinde İnvoice, Packing List, Menşe Şahadetnamesi ve Sağlık Sertifikası gerekmektedir. Türkiye gümrük kapılarından çıkış yapması için yükün gümrüklemesinden sonra Türkçe Faturası, İrsaliye, Çeki listesi gibi evraklara ihtiyaç duyulur. Türkmenistan’daki alıcıların ve alıcı gümrükçülerinin talep ettiği evraklar yukarıda saydığımız İnvoice, packing list, menşei ve sağlık sertifikasıdır.